A legérdekesebb dolog számomra az emberek közötti kapcsolati dinamikák megfigyelése.
Egy évtizednyi pedagógusi hivatás után jelenleg mentálhigiénés szakemberként és képzésben lévő család-és párterapeutaként úgy érzem, hogy a saját utamon járok. Ez az út -ahogy a magánéletem alakulása is- minden kanyarral, kerülővel, emelkedővel és lankával együtt így van rendben, ahogy van. Ahhoz, hogy mindezzel megbékéljek, arra volt szükségem, hogy találkozzak bizonyos emberekkel, hogy megéljem a kríziseim minden árnyalatát a nehéz érzésekkel együtt és hogy vállaljam a felelősséget az életem alakulásáért.
A megtartó kapcsolatok elképesztő erejét ezen az úton tapasztaltam meg. Azokat a kapcsolatokat, amelyekben lehetek gyenge, sebezhető vagy épp tehetetlen. Gondolkodhatok és érezhetek teljesen másként, mint ahogy „kellene”, ahogy „szoktak”. Lehetek bizonytalan, kétségbeesett, hibázhatok és futhatom ugyanazokat a köröket századszor, akkor is ott vannak velem. Megéltem azt is, hogy hasonlóképpen jelentős, azonban egészen más szerepe van egy családi, baráti, valamint egy objektív, külső szakmai szemnek. A saját segítőim kiválasztása során vezető szempont volt, hogy a szakember mellett lássam az embert is bennük. Így igyekszem jelen lenni a klienseim számára én is, a személyközpontú megközelítés elvei alapján.
Hiszek abban, hogy mindenkinek a birtokában van az a képesség és erő, amire szüksége van a kihívásában. Úgy gondolom, valamennyi élethelyzet hordozza magában a növekedés, a tanulás vagy éppen a kapcsolataink erősödésének lehetőségét.
A mindezek megtalálásához vezető úton szeretném kísérni klienseimet.
Munkám folyamatos önismeret, valamint szupervízió mellett végzem.
„Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.”
/Weöres Sándor/
Elérhető szolgáltatás:
Mentálhigiénés segítő beszélgetés
Témák:
Személyes fejlődés:
- egészséges önértékelés
- érzelmi intelligencia
Kapcsolati problémák:
- pár-, családi-, baráti kapcsolat
- munkahelyi kapcsolat
- társas magány
Életvezetési nehézség:
- stresszkezelés
- kiégés
- idő-/energiagazdálkodás
- életcélok keresése
Veszteségfeldolgozás:
- kapcsolati veszteség, válás
- gyász
- munkahely, anyagi biztonság
- életcél, álmok
- identitásválság, “Ki vagyok én?”
Krízishelyzetek